Nasi Chłopcy
hawańczyk z hodowli Doma Fortuna FCI RE DEL RITMO

RITMO dokładnie RE DEL RITMO tłumacząc z języka włoskiego to imię oznacza 'KRÓL RYTMU'

Szczerze przyznam, że w tym chłopcu jestem zakochana od pierwszego wejrzenia. Gdy przyszedł na świat w naszej hodowli wiedziałam ,że będzie mój 😉 Na takiego hawańczyka czekałam około 8 lat. To ogrom czasu, wiedzy, studiowania rodowodów, planowania by pojawił się taki wymarzony mamisynuś / laluś (ksywka od męża).

I coś w tym jest 😉

Obserwując jego rozwój czekałam na pierwsze kroki , które potwierdziły moje przypuszczenia.On po prostu tańczy w rytm wzorcowego hawańczyka. Już chyba wszyscy znają moje powiedzenie ,iż 'hawańczyk to stan umysłu'! 😀 😉  On ma po prostu wszystko co kocham w wyrazie, charakterze, ekspresji i ruchu tej rasy.

Elegancja, czarujące spojrzenie, radość, swoboda, zwinność i dynamiczność w przepięknej sylwetce, bajecznych kolorach łat charakterystycznych dla rasy odcieniach brązu,koloru tytoniu 'havana brown' na efektownej bieli.

Ritmo od pierwszych występów wystawowych uzyskuje wspaniałe opisy, oceny, nagrody, wyróżniony przez wielu sędziów kynologicznych polskich i zagranicznych podczas wszystkich prezentacji w rasie oraz w wielu finałowych konkurencjach  wystaw krajowych, międzynarodowych, klubowych, europejskich.

Więcej informacji o naszym Ritmo ……>

Nasze Dziewczęta
Almendares Magia dla doma fortuna hawańczyk grand champion

MAGIA, Magiczna, Megi, Magister dziewczyna wielu domowych ksywek w zależności od chwili kreatywności 😉  Niesamowicie radosna, temperamentna, pomysłowa, odważna dziewczyna czarująca wszędzie i wszystkich 😉

Jej pełen energii, magiczny w wyrazie potencjał został dostrzeżony i doceniony przez wielu sędziów kynologicznych w Polsce i zagranicą.To suczka o wspaniałym charyzmatycznym temperamencie wystawowym.

Piękna, mocna budowa Magi oraz fantastyczny ruch zostały wielokrotnie nagrodzone na wystawach rangi klubowej, krajowej, międzynarodowej, specjalistycznej oraz na światowej wystawie w Niemczech.

Więcej informacji o naszej Magii ……>

Just bona Doma fortuna Pilosus Elegancka i dostojna przedstawicielka rasy obdarzona ogromną mądrością, uczuciowością i aktywnością. Błyskawicznie zdobywa nowe umiejętności by następnie dumnie zaprezentować je rodzinie a najlepiej od razu całemu światu. Jej gracja, wytworność , elegancja, radość i swoboda są zachwycające. W pełni potwierdzają wzorcowy opis hawańczyków, który łącząc z ujmującą jej urodą zdobywa uznanie, tytuły, piękne oceny na wszystkich wystawach. Bona wielokrotnie w opinii sędziów kynologicznych opisana została jako wzór w rasie. To wielka, ogromna duma

BONA, królowa Bona jest tylko jedna Bona ale obliczy Bonio, Boniek, Kung Fu Panada ma wiele 😉

Elegancka i dostojna przedstawicielka rasy obdarzona ogromną mądrością, uczuciowością i aktywnością. Błyskawicznie zdobywa nowe umiejętności by następnie dumnie zaprezentować je rodzinie a najlepiej od razu całemu światu.

Jej gracja, wytworność , elegancja, radość i swoboda są zachwycające. W pełni potwierdzają wzorcowy opis hawańczyków, który łącząc z ujmującą jej urodą zdobywa uznanie, tytuły, piękne oceny na wszystkich wystawach. Bona wielokrotnie w opinii sędziów kynologicznych opisana została  jako wzór w rasie. To wielka, ogromna duma.

 

Więcej informacji o naszej Bonie ……>

Angelheart Lavinai pilosus Lavi hawańczyk hodowla doma fortuna fci

LAVINIA zwana u nas Lavi, Aniołek, Lalunia, Formuła 1 przyjechała do Polski ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej /USA/ z hodowli ANGELHEART zarejestrowanej w American Kennel Club. W dalszych informacjach na stronie Lavi znajdą Państwo link rodowodu w którym można zobaczyć pięknych, utytułowanych na prestiżowych wystawach amerykańskich przodków Lavi. Na chwilę obecną jako jedyni w Europie posiadamy hawańczyka o tym przydomku hodowlanym.

Lavi zamieszkała w naszym domu, z naszymi hawańczykami, cudownie włączając w całą rodzinę. Rozbraja wszystkich nieprzeciętną energią, zwinnością ❤️ Jest bardzo sprytnym, 'turbo szybkim'  hawańczykiem z wiecznie samo ładującą się baterią energetyczną. Śmiejemy się ,iż to nawet nie bateryjka tylko biegająca baza samoodnawialnej energii po prostu 'non stop full power' 😀 Rozkręcająca całe towarzystwo na maxa ile się da!

Trudno naprawdę dotrzymać kroku tej hawance , która porusza się z prędkością światła i nieziemską gracją.

Ta fantastyczna, kochająca dziewczynka, która rozpoczęła swoją przygodę z wystawami zaczynając od klas młodzieży w mgnieniu oka z wrodzoną w sobie prędkością Formuły 1 ukończyła młodzieżowy a następnie dorosły championat Polski porywając przy tym serca sędziów kynologicznych oraz tłumów widzów (oj ma, wśród nich swoich wiernych fanów).  Jak w chwili obecnej jej syn, uwielbiany showman urodzony w naszej hodowli Ritmo 😀

 

Więcej informacji o naszej Lavi……>

Matinka Rosa Ridente hawańczyk hodowla Doma Fortuna fci umaszczenie havana brown brązowe kubańskie cygaro

MATINKA czyli Doma Fortuna FCI ROSA RIDENTE dalej dokładnie tłumacząc imię pochodzenia włoskiego nadane zawsze hawańczykom z naszej hodowli oznacza Promienna Róża. Odzwierciedla nam jej bajecznie grający odcień szaty przy którym zatrzymam się na dłużej. W tym miejscu załączamy zdjęcie wykonane w promieniach porannego słońca tuż przed wyjazdem na wystawę. To właśnie w naturalnym świetle bez żadnych 'foto szoków' widać dokładnie umaszczenie naszej Matinki.Jej piękne kolory, pełnej palety odcieni tytoniowych brązów niczym 'kubańskiego cygaro' do tego jedwabista struktura lekko falującej szaty to jest to co kocham !

Dla uzupełnienia całości opisu Rosy Ridente cytuję słowa uznania, międzynarodowego sędziego kynologicznego, jednej przykładowo wybranej oceny wśród wielu :


Piękna przedstawicielka rasy, cudowny wyraz głowy, cudowne proporcje i anatomia, cudowna sierść, uroczy charakter,grubokościste kończyny stawiane idealnie równolegle. I to kubańskie cygaro ! „


Jestem po prostu bardzo szczęśliwa móc czytać i pochwalić się taką opinią sędziowską na temat hawańczyka urodzonego w naszej hodowli zdobywającego uznanie na wystawach każdej rangi. Przykładowo na Europejskiej Wystawie Psów Rasowych w Austrii otrzymała
III miejsce pośród 16 suczek w klasie młodzieży! W wieku 9 miesięcy zdobyła pierwsze zwycięstwo rasy, stając na podium między dorosłymi, najpiękniejszymi zwycięzcami  psów ozdobnych i do towarzystwa grupy 9 FCI  'Best of Toy Group III' CAC Piaseczno 2019 ! Czy też piękny debiut od którego wszystko rozpoczęła, już w klasie młodszych szczeniąt na European Dog Show Warsaw 2019 nagrodzona II lokatą jako wybitnie obiecujące szczenię w rasie ! 

 

Więcej informacji o naszej Rosa Ridente Matince……>

ARTE młodzież

ARTE ARDENTE, RUDA, Ogień, V- Power, Petarda, Łobuziak i już chyba wszytko jest jasne w temacie agentki. Myślę,że wszystkie zdjęcia w pełni oddają naturę tej Artystki 😉 Szczerze przyznam gdy myślała o imieniu Arte Ardente miałam na myśli 'artystyczne promienie'. Malowany artystyczny, promienny wyraz jej postaci, ubarwienia szaty…..Ach i och …jej hawańska czerwień jest głęboka i wyrazista…Taaak, kolor się zgadza jak najbardziej ale… Nie sądziłam jednak jak życie może zinterpretować piękne włoskie słowa: arte ardente   😀  😉  I tak mamy owszem piękną, promienną wręcz artystycznie malowaną rudą z ……. charakteru prawdziwą 'arte – artystkę jak się patrzy' Zobaczcie Państwo sami ten uśmieszek pod noskiem…..To jest takie…. Hi, hi widzisz mnie ? A za chwilę nie ma mnie…..😆😉 Mistrzyni chowanego….Jak ma w głowie plan, to pół dnia można szukać po całym domu i wołać! Kuba rozpruwacz wszystkich zabawek i najładniejszych legowisk 🧸 Ogrodniczka przystrzygająca, przesadzająca nasze kwiatki oraz rabatki🥀 Mistrzyni ceremonii kąpieli w każdej misce z wodą i wokół niej – im więcej rozchlapane na podłodze tym większa frajda i i umyta dziewczyna od stóp do głów🛀 Zbieraczka wszystkich skarbów świata natury na każdym spacerze 👩‍🌾 To wszystko i naprawdę o wiele więcej innych pomysłów w jednej za to jak kreatywnej postaci Rudej 😂.

Ta dziewczyna obaliła wszystkie nasze teorie na temat jaki grzeczny, dobrze wychowany, ułożony jest hawańczyk. Choć rodzeństwo naszej artystki mieszkające ze swoimi rodzinami to wspaniałe, grzeczne aniołki, cóż na pewno nie leży to w naturze naszej rudej. Przy której moje powiedzenie,iż  'hawańczyk to stan umysłu' nabiera nowego znaczenia zarówno w domu jak i na wystawach zwraca na siebie szczególną uwagę ognistym wyrazem, charyzmą i tym błyskiem w oku, o ruchu niczym petarda nie wspomnę proszę zerknąć na zdjęcie …..Myślę, że gdyby mnie nie było na wystawie to i tak ta artystka sama by się zaprezentowała! Przebiegła po ringu, pokazała się sędziom z najlepszej ( jej zdaniem ) strony, zakosiła wszystkie : wstążki, medale, rozety nawet nie zauważając, że mnie nie ma !

Wszystko na temat Rudej! Jej osiągnięcia z wystaw, rozpoczętego z przytupem młodzieżowego championatu Polski z III miejscem na podium w konkurencji finałowej „Best in Show Junior’ów ” Krajowej Wystawy Psów Rasowych Gr. 9 i 3 FCI w Chojnicach oraz ciekawostki życia znajdą Państwo klikając na link :

 

Więcej informacji o naszej Arte Ardente Rudej……>

hawańczyk hodowla doma fortuna fci raffinata raffica

RAFFINATA RAFFICA, Rafisia, Fisiarafisia, Aniołek, Mamicórcia. Zwinna, zwiewna obdarzona ogromną elegancją, gracją, sprężystością i lekkością w każdym ruchu jak mama nasza CH Angelhart Lavinia Pilosus (import USA). To uosobienie zrównoważonej mądrości i radości w bardzo miłym wręcz słodkim, czarującym wyrazie niesłychanie jedwabistej tańczącej,białej szacie w piękne łaty odcieni ciepłych brązów kubańskiego tytoniu. Można bez końca obserwować jej wdzięk, wesołe oczy, uśmiechnięty pyszczek i szczęście wyrażone całą sylwetką, które od pierwszych kroków Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych z nominacją na CRUFTS w Poznaniu zostały dostrzeżone przez ogromną publiczność jaką zjednała sobie wesoło poruszająca się Fisia <3 Jeszcze nigdy w życiu nie miałam tylu oklasków wokół ringu na którym prezentowałam psa. To wspaniałe emocje. Zapamiętane słowa sędziego gdy nasze maleństwo stanęło na najwyższym miejscu na podium Best in Show Puppy I pokonując blisko 100 najpiękniejszych szczeniąt wystawy tego dnia , cytuję :

„Niech Pani nie płacze! Publiczność szaleje za Wami , tyle oklasków! Ma pani najpiękniejsze szczenię , które jako jedyne tu dziś się najlepiej bawiło , pokazała całą sobą radość”

Czyż można sobie wymarzyć piękniejszy debiut, słowa oddające wzorcowość temperamentu rasy. Ta wystawa, ta prezentacja, ta publiczność a w tym wszystkim obraz, szczęśliwej Raffisi pozostaną na zawsze w mojej głowie.

Teraz kolejno prezentujemy się na wystawach otrzymując uznanie i wnioski do dorosłego już championatu. Ukończyłyśmy młodzieżowy champion Polski po drodze od najmłodszego powtarzając sukces z Poznania, Fisia była między innymi Najpiękniejszy Szczenięciem BIS Puppy I w Bydgoszczy. Otrzymała III lokata wybitnie obiecująca na Europejskiej Wystawie Psów Warszawa 'European Dog Show Warsaw'

Więcej informacji o naszej Rafinata Raffica Fisirafisi……>

Alegre – Hawańczyk / Havanesse / Biszon Hawański - Szczenięta Yvette Dobroczek

ALEGRE, Alusia, Lili, Lalunia to przeuroczy, radosny, kochający ogromnym sercem mały biszon hawański. Dba jak najwrażliwsza mamusia o to żeby rozpędzić nad nami i całym naszym domem każdą ciemną chmurę. Poprawi każdemu humor swoimi sztuczkami i zaproszeniami do wspólnych zabaw. Wnosi tak ogromną miłość i radość. Alusia, iskierka pełna promieniującej energii szczęścia na której widok od razu poprawia się wszystkim nastrój.

Jej ciemne perłowe oczka i uśmiechnięty pyszczek w pięknym sobolowym, jedwabnym włosie szaty stanowią
niepowtarzalny urok mądrego,eleganckiego hawańczyka o wiecznie szczenięcym, rozbawionym charakterze.

Nasza grzeczna, wspaniale ułożona championka jest mamą grzeczniutkich szczeniąt z naszej hodowli ALEGRII, AMULETO i naszej ognistej artystki ARTE, której kreatywność bogato opisaliśmy powyżej 😉

Więcej informacji o naszej Alegrze ……>